/Biblioteka przedsiębiorcy
Biblioteka przedsiębiorcy 2016-12-09T00:02:49+00:00

Biblioteka przedsiębiorcy

Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów zdobywania wiedzy we współczesnym świecie i zdecydowanie najtańszy jeśli zdobywasz wiedzę samodzielnie, choć wymaga sporo czasu. Oczywiście książki nie gwarantują, że osiągniesz sukces w biznesie czy pracy zawodowej, bo poza tym, że je przeczytasz powinieneś też działać, podejmować inicjatywę, wyciągać własne wnioski i korygować działania w przyszłości. Książki przybliżą Cię do rezultatów jakie osiągają najlepsi w swoich dziedzinach, jeśli tylko zechcesz aktywnie z nich korzystać.

Oczywiście nie każda książka jest warta przeczytania – ja przeczytałem w życiu z pewnością ponad tysiąc książek związanych z różnymi aspektami prowadzenia firmy i wyselekcjonowałem dla Ciebie, moim zdaniem najbardziej wartościowe książki biznesowe i okołobiznesowe, które mogą wpłynąć w pozytywny sposób na Twoją postawę i zachęcić Cię do zmian w swoim życiu. Książki podzieliłem na kilka działów, żeby było Ci łatwiej zorientować jaka jest tematyka poszczególnych książek i jak one mogą pomóc Ci w osiąganiu Twoich celów. Wierzę, że ta lektura tych książek i zastosowanie metod w nich opisanych mogą zmienić Twoje życie, na ciekawsze, lepsze, bardziej produktywne i dostatnie.

 

Sprzedaż

sztuka-pozyskania-i-utrzymania-najlepszych-klientow-srednieBrian Tracy – Sztuka Pozyskania i Utrzymania Najlepszych Klientów

Audiobook, który można opisać następująco – krótko, konkretnie i na temat o sprzedaży i utrzymywaniu najlepszych Klientów. Jest to wersja czytana po polsku z angielskim lektorem w tle.

 

 

21-strategii-wybitnych-sprzedawcow-srednieBrian Tracy – 21 Strategii Wybitnych Sprzedawców

Brian Tracy, krótko charakteryzuje każdą z 21 strategii stosowanych przez najlepszych sprzedawców. Ten audiobook, powinien być słuchany przez handlowców, sprzedawców i właścicieli firm regularnie, ponieważ pozwala utrwalić wiedzę, wyrobić odpowiednie nawyki i motywuje do działania.

 

 

sztuka-finalizowania-transakcjiBrian Tracy – Sztuka Finalizowania Transakcji

Moim zdaniem jest to najlepsza publikacja podsumowująca genialne techniki zamykania sprzedaży, nawet w sytuacjach, kiedy sprzedaż wydaje się być „stracona”. Możesz być świetnym na każdym etapie procesu sprzedaży, ale jeśli nie potrafisz zamknąć transakcji to zostajesz z niczym. Wydaje Ci się, że zrobiłeś wszystko, a Klient w zasadzie jest gotów kupić, ale nie kupuje? Nie wiesz jak sfinalizować sprzedaż na ostatnim etapie i poprosić o podpis na zamówieniu, lub umowie? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to ta publikacja jest dla Ciebie.

 

 

 

 

psychologia-sprzedazy_brian-tracyimages_product27978-83-7746-335-2Brian Tracy – Psychologia Sprzedaży

Biblia każdego sprzedawcy! Brian Tracy dokładnie pokazuje w tej książce, co leży u podstaw porfesjonalnego sprzedawania i jakie aspekty psychologiczne decydują o sprzedaży. Ta książka nie jest praniem mózgu rodem ze szkoleń Amway, ale zestawem narzędzi, sposobów i metod, które sprawią, że naprawdę nauczysz się sprzedawać w taki sposób, że ludzie będą chcieli od Ciebie kupować. Jeśli dostrzegasz człowieka, jego potrzeby, pragnienia i emocje to odnosisz sukcesy. Brian pokazuje Ci jak dostrzec te elementy w sprzedaży i wykorzystać je na Twoją korzyść, dając Klientowi dokładnie to, czego potrzebuje. Dla mnie książki Briana to absolutny fenomen. Są ludzie, którzy posiadają ogromną wiedzę i zapomnieli juz dawno jakie były ich początki, dlatego nie potrafią przekazywać prostej wiedzy w bardzo prosty sposób – Brian ma tę niesamowitą umiejętność docierania bardzo prostym językiem do sedna sprawy, to powoduje, że jego książki i kursy po prostu uczą – wystarczy tylko chcieć się nauczyć – sprzedawanie jest absolutnie dla każdego.

 

jak_przetrwac_i_odniesc_sukces_w_biznesie_cd_image1_315836_5Frank Bettger – Jak przetrwać i odnieść sukces z biznesie

Świetna książka o sprzedaży relacyjnej. Główny bohater jest przedstawicielem w branży ubezpieczeń i pokaże Ci krok po kroku jak buduje się profesjonalną sprzedaż w oparciu o relacje z Klientem. Wiedza zawarta w tej książce jest uniwersalna i będziesz mógł zastosować ją w większości biznesów. Jeśli opisane zasady wdrożysz do swojej codziennej praktyki sprzedażowej, to będziesz nie tylko dobrym sprzedawcą, ale również znakomitym doradcą, polecanym przez swoich najlepszych Klientów.

 

 

handlowanie-to-gra_wojciech-haman-jerzy-gutimages_product283-7361-265-3Wojciech Haman, Jerzy Gut – Handlowanie to gra

Bardzo dobra publikacja polskich autorów w oparciu o polskie doświadczenia. Dowiesz się w jakie gry handlowe będą chcieli Cię wciągnąć doświadczeni negocjatorzy, poznasz mnóstwo przykładów, nauczysz się identyfikować zachowania i sprawnie sobie z nimi radzić. Książka zawiera płytę z nagraniami debiutów handlowych początkujących sprzedawców – dzięki temu przekonasz się jak może wyglądać sytuacja sprzedażowa, jakie błędy można popełnić i jak tych błędów unikać w przyszłości. Jest to bardzo wartościowa lektura, zawierająca dużo pomocnych wskazówek.

 

 

biblia-handlowca-najbogatsze-zrodlo-wiedzy-o-sprzedazy-wydanie-ii_jeffrey-gitomerimages_product31978-83-246-3188-9Jeffrey Gitomer – Biblia Handlowca

Zbiór podstawowej wiedzy na temat sprzedaży, emocji i wątpliwości z jakimi mierzy się handlowiec w codziennej pracy. Dzięki tej książce poznasz wszystkie etapy sprzedaży, dowiesz się jak przygotować i prowadzić prezentację, poznasz obiekcje Klientów i nauczysz się skutecznie zamykać sprzedaż.

 

 

 

 

wywieranie-wplywu-na-ludzi-teoria-i-praktyka_robert-cialdiniimages_product9978-83-7489-493-7-1Robert Cialdini – Wywieranie wpływu na ludzi, teoria i praktyka

Znakomita książka od lat wykorzystywana przez specjalistów od sprzedaży, marketingu, PR i wpływu społecznego. Jest to absolutne kompendium wiedzy o wywieraniu wpływu na ludzki umysł. Cialdini przedstawia reguły wpływu społecznego, które działają praktycznie zawsze i bardzo trudno im się oprzeć. Cała książka jest przepełniona przykładami z życia, oraz opisami badań psychologicznych potwierdzających skuteczność opisywanych reguł.

 

 

 

 

telefoniczne_umawianie_spotkanKlaus Fink -Telefoniczne umawianie spotkań

Genialna książka niemieckiego autora, która pasuje również do polskich realiów. Publikacja skupia się tylko na kwestii umówienia spotkania bezpośredniego, z tego względu jest nieocenioną pomocą dla przedstawicieli handlowych, którzy bazują na kontakcie twarzą w twarz z Klientem. Najbardziej w tej publikacji zaimponowało mi bardzo grzeczne, rzetelne i etyczne podejście autora do rozmówców znajdujących się po drugiej stronie słuchawki, którzy przecież nie zawsze mają ochotę na rozmowę z przedstawicielem handlowym. Książka zawiera masę pożytecznych skryptów rozmów i opisuje ich elementy składowe, co bez problemu pozwala tworzyć własne skrypty, które dotyczą konkretnej branży, firmy, produktu lub usługi. Metody proponowane w książce sam sprawdzałem w praktyce, zarówno podczas pracy handlowej jak i przygotowując telemarketerów i handlowców do umawiania spotkań. Nawet jeśli nie zamierzasz umawiać spotkać przez telefon, to bardzo polecam tę książkę ze względu na zawartość merytoryczną dotyczącą sposobów komunikacji przez telefon.

 

Marketing, telemarketing, personal branding, e-biznes

hipnotyczny-telemarketing-152x200Dariusz Skraskowski – Hipnotyczny Telemarketing

Bardzo dobra książka dla telemarketerów i nie tylko. Książka osadzona jest w polskich realiach, napisana przez polskiego autora. Zawiera mnóstwo bardzo cennych rad i przykładowych dialogów. Wprowadza w tajniki pozyskiwania i obsługi Klienta przez telefon. Prawie każdy, kto rozpoczyna własny biznes rozmawia z Klientami przez telefon. Taka rozmowa bardzo różni się od kontaktu bezpośredniego, ponieważ nie masz możliwości obserwowania mowy ciała swojego rozmówcy i powinieneś umiejętnie zwrócić uwagę na inne elementy Twojej komunikacji z Klientem, które będą decydowały o tym, czy Klient skorzysta z usług Twojej firmy, czy wybierze konkurencję. Ta książka nie tylko pokaże Ci jak pozyskać Klienta przez telefon, ale nauczy Cię również jak rozmawiać, kiedy to Klient sam się z Tobą kontaktuje. Zdumiewające jest jak wiele błędów, o których nie wiesz, możesz popełnić podczas krótkiej rozmowy. Książkę polecam wszystkim, którzy mają jakąkolwiek styczność z obsługą Klienta przez telefon, w szczególności początkującym telemarketerom i przedsiębiorcom.

hipnotyczny-marketing-152x200Joe Vitale – Hipnotyczny Marketing

Klasyka gatunku jeśli chodzi o podejście do marketingu. UWAGA! Nie polecam tej książki jeśli nie jesteś osobą odważną i gotową zastosować porad Joe-go w praktyce. Intencją Joe jest nauczenie Cię „praktycznie-skandalicznych” pomysłów, które zapewnią Tobie i Twojej firmie darmową reklamę i rozgłos. Przykłady kreatywnych działań marketingowych przedstawione w tej książce wcale nie są tak skandaliczne jak mogłoby się wydawać, natomiast ich skuteczność jest potwierdzona. Z pewnością nie wszystkie metody przypadną Ci do gustu, ale po przeczytaniu tej książki zaczniesz rozumieć jak działa marketing wokół Ciebie, jak działają media, jak spece od marketingu i PR chcą zawładnąć Twoją głową. Moim zdaniem książka bardzo otwiera umysł, zachęca do kreatywności i powoduje, że prędzej czy później wpadną Ci do głowy niesamowicie praktyczne pomysły na wypromowanie swojej firmy, siebie i swoich pomysłów. Książka dla mnie jest absolutnie genialna,a przy tym napisana bardzo przyjaznym językiem, lekko i szybko się ją czyta.

efekt_tygrysaMaciej Dutko – Efekt Tygrysa

Świetna książka o budowaniu osobistej marki – szczególnie w internecie. Książka w zwięzły i konkretny sposób opisuje aktualnie dostępne narzędzia budowania swojego wizerunku i promowania własnych marek. Maciek na co dzień praktykuje wszystkie proponowane przez siebie narzędzia i jest doskonałym przykładem na to jak efektywnie i umiejętnie budować „personal branding”

 

 

 

 

biblia-e-biznesu_praca-zbiorowaimages_product7978-83-246-6699-7Biblia e-biznesu – Praca Zbiorowa

Każdy  kto prowadzi, lub zamierza prowadzić e-sklep, albo jakikolwiek inny biznes w Internecie powinien bezwzględnie sięgnąć po tę wiedzę. Jest to absolutne kompendium dla świeżych, internetowych przedsiębiorców, które oprócz konkretnych rozwiązań pozwala bardzo dobrze zrozumieć współczesny rynek internetowy w Polsce (na zachodzie ta specyfika wygląda trochę inaczej). Atutem publikacji jest fakt, że stworzona została w oparciu o wiedzę i doświadczenia wielu przedsiębiorców, co zwiększa jej wartość merytoryczną.

 

 

 

Negocjacje

sekrety-negocjacji-dla-biznesmenow_roger-dawsonimages_product11978-83-88970-94-8Roger Dawson – Sekrety negocjacji dla biznesmenów

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z negocjacjami – bez względu na stanowisko, które zajmuje – powinien mieć tę książkę zawsze pod ręką. Autor dzieli negocjacje na poszczególne etapy i opisuje techniki stosowane na każdym z nich. Dowiesz się jak oddzielić emocje i osobę z którą negocjujesz od faktycznego przedmiotu negocjacji, jak nie dać się zaskoczyć w negocjacjach i w pozytywny sposób zamknąć całą transakcję. Bez względu na to czy jesteś przedstawicielem handlowym, właścicielem firmy, prezesem spółki czy szefem działu zakupów w dużej firmie,  ta książka jest dla Ciebie. Warto ją mieć, warto do niej wracać, warto planować każde negocjacje w oparciu o techniki w niej zawarte.

 

jak-wygrac-kazde-negocjacje_robert-mayerimages_product1978-83-7746-337-6Robert Mayer – Jak wygrać każde negocjacje

Robert Mayer jeszcze bardziej technicznie podchodzi do procesu negocjacji niż Roger Dawson. W tej książce znajdziesz ogromną dawkę konkretnych metod, narzędzi i porad dotyczących procesu negocjacji w różnych dziedzinach życia, począwszy od zakupu auta, aż po wychodzenie z długów. Rewelacyjną rzeczą, która wyróżnia tę książkę jest położenie dużego nacisku na kwestie komunikacji, perswazji i umiejętności zadawania trafnych pytań dających kontrolę nad procesem negocjacji. Link do wersji audio

 

 

 

negocjacje-biblioteka-sukcesu-briana-tracy_tracy-brianimages_product3978-83-7746-663-6Brian Tracy – Negocjacje

Bardzo „swieża” książka (wydana w kwietniu 2014 roku) z zakresu negocjacji. Jak wszystkie publikacje Briana Tracy charakteryzuje się dużą ilością konkretów, narzedzi negocjacyjnych i przykładów do zastosowania. Jest to świetna lektura za każdym razem, kiedy przygotowujesz się do ważnych negocjacji, ponieważ właśnie na „mocne” przygotowanie autor położył spory akcent. Dzięki tej książce zrozumiesz jak ważne są emocje w negocjacjach, nauczysz się je zauważać i lepiej kontrolować przebieg negocjacji nie tracąc z oczu najważniejszych kwestii.

 

 

 

Produktywność, samoorganizacja, osiąganie celów

zjedz-te-zabe-21-metod-podnoszenia-wydajnosci-w-pracy-i-zwalczania-sklonnosci-do_brianimages_product27978-83-62195-77-0Brian Tracy – Zjedz tę żabę

Świetna książka z zakresu produktywności. Żeby przyswoić czym jest produktywna postawa trzeba najpierw zrozumieć dlaczego odkładamy wiele zadań na później, dlaczego niewłaściwie planujemy pracę i dlaczego tak szybko się zniechęcamy. UWAGA! Ta książka jest tylko dla osób, które gotowe są podjąć działania zalecane przez autora. Jeśli zamierzasz tylko przeczytać książkę… to ona nie jest dla Ciebie. Jedną z możliwości zwalczenia zwlekania jest po prostu podjęcie działania. Jeśli postanowisz, że po przeczytaniu tej książki podejmiesz działanie, to warto żeby książka trafiła w Twoje ręce. Wyżej link do wersji papierowej, a tutaj link do wersji audio.

 

 

maksimum_osiagniec_praktyczna_wiedza_o_mechanizmach_osiagania_sukcesow_image1_271405_9Brian Tracy – Maksimum osiągnięć

Książka nie tylko o produktywności, ale też o tym jak w życiu osiągać maksimum w dziedzinie zawodowej, w relacjach z ludźmi i relacjach z najbliższymi. Autor wprowadza w tajniki związane z motywacją i koncentracją na osiąganiu celów dając gotowy przepis jak możesz osiągnąć wszystko co chcesz. To nie są jakieś szamańskie metody, tylko prawa, które sprawdzają się od tysięcy lat – jeżeli będziesz gotów je zastosować, diametralnie zmienisz swoje życie. Wyżej link do wersji papierowe, a tutaj link do wersji audio.

 

 

 

odrodzenie-feniksa-152x200Nikodem Marszałek – Odrodzenie Feniksa

Znakomita książka polskiego autora. Tę książkę mógłbym zaliczyć do różnych kategorii literatury, od biznesowej po motywacyjną. Książka pozwala skierować umysł na właściwe tory pozytywnego myślenia i osiągania planowanych rezultatów. Nikodem daje masę praktycznych metod i narzędzi, które pozwalają w efektywny sposób pracować nad sobą, być bardziej harmonijnym, zrelaksowanym, twórczym i skutecznym.  Książka w szczególności dla tych, którzy są zdecydowani osiągać w życiu więcej zachowując przy tym psychiczną równowagę i życiową harmonię w zgodzie z cenionymi przez siebie wartościami. Książkę zdecydowanie polecam w wersji audio – jest świetnie opracowana, bardzo przyjemny podkład muzyczny, rewelacyjnie się słucha, no i czyta Tomasz Kućma – moim zdaniem najlepszy lektor audiobooków z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego, który doskonale intonuje i rewelacyjnie pracuje głosem, dając książkom nowe, lepsze życie.

7-nawykow-skutecznego-dzialania-inspirujace-lekcje-doskonalenia-wewnetrznego_stephen-rimages_product31978-83-7301-877-8Steven Covey – 7 nawyków skutecznego działania

Klasyka gatunku jeżeli chodzi o produktywność. Jest to najbardziej znana i polecana książka Stevena Coveya, napisana w typowo amerykańskim stylu, opisująca 7 najbardziej istotnych nawyków, które wg. Coveya przyczyniają się do osiagnięcia większej efektywności w codziennym życiu. Wyżej link do wersji papierowe, a tutaj link do wersji audio.

 

 

 

 

 

getting-things-done-czyli-sztuka-bezstresowej-efektywnosci_david-allenimages_product17978-83-2466-620-1David Allen – Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

Książka rewelacyjna, choć zbyt obszerna. Autor prezentuję metodę osiagania wysokiej produktywności dzięki skutecznym technikom wyznaczania i realizacji zadań. Jest to obowiązkowa lektura dla osób, które chciałyby wreszcie dowiedzieć się jak realizować zadania, żeby chciało się chcieć. Pozycja obowiązkowa dla przedsiębiorców, handlowców i zwykłych ludzi, którzy chcieliby lepiej panować nad zadaniami i doprowadzać je do końca.

 

 

 

 

4-godzinny-tydzien-pracy_timothy-ferrissimages_product27978-83-7746-107-5Timothy Ferris – 4-godzinnny tydzień pracy

Tim uwalnia typowego pracownika korporacji lub zapracowanego przedsiębiorcę z sideł ograniczeń czasowych i finansowych pokazując, że można zupełnie inaczej niż większość ludxi projektować swój styl życia. Książka bardzo daje do myślenia i pokazuje oczywiste rzeczy z perspektywy człowieka, który niczego nie musi, a wszystko może. Dowiesz się jak powinieneś wyceniać swój czas, jak lepiej organizować swoją pracę i żyć tak jak żyją bogaci nie posiadając takiego majątku jak bogaci. Książka napisana w amerykańskim stylu i choć mnóstwo rzeczy można z powodzeniem zaszczepić do polskich realiów, to nie wszystkie sposoby zawarte w tej książce będą dla Ciebie idealne…a może tak właśnie ma być…

 

 

Motywacja i odwaga

motywacja-bez-granic-152x200Nikodem Marszałek – Motywacja bez granic

Kolejna książka Nikodema, tym razem w całości poświęcona motywacji. Książki, szkolenia i publikacje motywacyjne mają to do siebie, że dostarczają energii i chęci do działania… ale na krótko. Prawdziwą sztuką jest zaprogramowanie swojego umysłu w taki sposób, żeby osiągnąć AUTOMOTYWACJĘ – moim zdaniem ta sztuka udała się Nikodemowi. Dzięki tej lekturze nauczysz się jak osiągać wyższą motywację i dowiesz się, co Twoją motywację zabija. Książka raczej z kategorii tych, które czyta się wielokrotnie – warto systematycznie do niej wracać, tak długo, aż na stałe zapanujesz nad swoją motywacją. Moim zdaniem umiejętność sprawienia „żeby chciało się chcieć” jest jednym z największych wyzwań współczesnego świata i tylko osoby które opanują tę trudną sztukę mają szanse odnosić w życiu sukcesy i osiągać założone cele.

pelna-moc-mozliwosci_jacek-walkiewiczimages_product29978-83-246-8095-5Jacek Walkiewicz – Pełna moc możliwości

Jacka Walkiewicza można śmiało nazwać jednym z najbardziej inspirujących i znanych mówców motywacyjnych w Polsce. Jeśli jeszcze nie wiesz kim jest Jacek Walkiewicz to koniecznie powinieneś obejrzeć to wideo które jest dużym skrótem inspirującej książki „Pełna moc możliwości”. Wyżej link do wersji papierowej, a tutaj link do wersji audio – wersji wyjątkowej, bo czyta ją sam autor Jacek Walkiewicz.

 

 

 

 

Budowanie relacji z ludźmi, samoświadomość, umiejętności interpersonalne

jak_zdobyc_przyjaciol_i_zjednac_sobie_ludziDale Carnegie – Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Genialna, genialna, genialna! Tak w skrócie mógłbym określić tę pozycję. Jest to absolutne abecadło relacji międzyludzkich. Uważne prześledzenie tej książki i zastosowanie się do porad w niej zawartych może Cię odmienić i sprawić, że będziesz człowiekiem, który da się lubić i z którym każdy chciałby się przyjaźnić. Gdyby wszyscy ludzie na świecie znali tę książkę i stosowali rady w niej zawarte, to świat wyglądałby dużo lepiej niż dzisiaj. Książka wprowadzi Cię w tajniki komunikowania się z ludźmi oraz przybliży Ci aspekty psychologiczne, które są ubrane w bardzo przystępny i metaforyczny język. Jest to swoisty poradnik w zakresie umiejętności interpersonalnych, nasączony wieloma przykładami z życia, które wydają się być ponadczasowe. Jeśli poważnie myślisz o biznesie, to do jego zbudowania będziesz potrzebował wokół siebie ludzi mądrzejszych od siebie, ale… najpierw musisz nauczyć się takich ludzi do siebie przyciągać. Dale Carnegie pokaże Ci jak to zrobić.

 

inteligencja-emocjonalna_daniel-golemanimages_product29978-83-7278-217-5Daniel Goleman – Inteligencja emocjonalna

Najbardziej znana i ceniona na świecie książka z zakresu inteligencji emocjonalnej. Dziś w dynamicznie zmieniającym się świecie to umiejętności interpersonalne decydują o tym czy jesteśmy w stanie tworzyć dobre związki, budowac relacje, budować zespoły, podtrzymywać kontakt, budowac porozumienie, osiągać sukcesy. Bez tej podstawowej dla człowieka wiedzy, której nie uczą w szkole, trudno jest mówić o osiągnięciu sukcesu we współczesnym świecie. Ta książka daje możliwość zrozumienia tych wszystkich ważnych aspektów. Inteligencja emocjonalna często jest kojarzona z empatią, a empatia potocznie rozumiana jest jako umiejętność „współczucia” komuś – tak naprawdę jest to błędne pojmowanie istoty inteligencji emocjonalnej i empatii, ponieważ chodzi tutaj o umiejętność rozumienia czyichś emocji. To umiejętność niezbędna w kontaktach interpersonalnych.

trening-interpersonalny-p-iext6102527Krzysztof Jedliński – Trening interpersonalny

Książka wprowadza nieco w tajniki treningu interpersonalnego, który jest owiany nutą tajemniczości i tak do końca nie wiadomo na czym on polega. Ze swojego doświadczenia, mogę powiedzieć, że to bardzo dobrze. Tak na dobrą sprawę, wcale nie zachęcam Cię do przeczytania tej książki, ponieważ prawdziwą wartością jest odbycie treningu interpersonalnego – ta książka nie nauczy Cię niczego, ponieważ nie doświadczysz prawdziwych emocji, czytając ją przed treningiem. Zachęcam, do przeczytania jej po treningu interpersonalnym, jakiś 1-2 miesiące po jego zakończeniu, wtedy będziesz w stanie zrozumieć jeszcze więcej rzeczy, niż Ci się pierwotnie wydawało. Polecam takie doświadczenie.

mosty-zamiast-murow-podrecznik-komunikacji-interpersonalnej_john-stewartimages_product7978-83-01-14513-2John Stewart – Mosty zamiast murów. Podręcznik komunikacji interpersonalnej

Genialny podręcznik, który przeczytałem jakieś 7 lat temu, nie wszystko pamiętam, ale wiem, na pewno, że kwestie, które zrozumiałem dzięki tej książce podświadomie, w sposób bardzo pozytywny wpływają na moje obecne życie. Książki dotyczące umiejętności interpersonalnych rozpoczynają pewien proces w umyśle, który sprzyja zrozumieniu jak funkcjonujemy sami ze sobą i w otoczeniu innych ludzi, są zdecydowanie jedną z najlepszych inwestycji jakie w życiu można poczynić.

 

 

 

Inteligencja finansowa, nastawienie do pieniędzy

bogaty-albo-biedny-152x200Harv Eker – Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie

Moim zdaniem to najbardziej konkretna książka o nastawieniu do pieniędzy jaka kiedykolwiek powstała. Harv rozbija na atomy przyczyny naszego nastawienia do pieniędzy sięgając do czasów kiedy byliśmy jeszcze dziećmi i przejmowaliśmy schematy myślowe oraz nastawienie do finansów od naszych rodziców. W drugiej części książki Harv w dobitny sposób pokazuje co różni bogatych i biednych w kwestii podejścia do pieniędzy i myślenia o finansach. Jeśli czujesz, że finansowo nie wiedzie Ci się w życiu, to ta książka może okazać się dla Ciebie trudną lekturą, ponieważ obnaży wszystkie Twoje bzdurne przekonania na temat przedsiębiorców, ludzi bogatych i pieniędzy. Książka ta w odróżnieniu od wielu amerykańskich poradników jest do bólu prawdziwa i uniwersalna, a ćwiczenia proponowane przez autora na stałe REALNIE odmieniają myślenie. To jest książka, którą zaliczam do TOP3 najlepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem. Książka pozwoli Ci wyjść z ciasnoty umysłowej, która dotyka większość ludzi biednych i ludzi klasy średniej. Mi książka zapadła w pamięć do tego stopnia, że w wielu sytuacjach życiowych jestem w stanie przypomnieć sobie całe jej fragmenty i powiedzieć sobie coś w stylu „to jest dokładnie tak jak pisze Harv”. Najcenniejszą wartością, którą moim zdaniem wyniesiesz z tej książki to otwarcie umysłu w kierunku myślenia na wielką skalę. Zaczniesz cenić ludzi bogatych, osiągających sukcesy i całkiem prawdopodobne, że zapragniesz być jednym z nich.

 

bogaty-ojciec-biedny-ojciec-152x200Robert Kiyosaki – Bogaty ojciec, Biedny ojciec

Historia Roberta, który dorastając miał okazję obserwować dwóch dorosłych ludzi, o skrajnie różnym podejściu do biznesu, życia i pieniędzy. Jednym z tych ludzi był biologiczny ojciec Roberta, a drugim ojciec jego kolegi – przedsiębiorca. Książka w genialny i barwny sposób ukazuje różnice w myśleniu między ludźmi bogatymi i biednymi na podstawie bardzo wielu przykładów. Choć Kiyosakiemu zarzuca się, że książka ma merytoryczne niedociągnięcia, a sama historia została zmyślona, to moim zdaniem jest to zupełnie bez znaczenia… Efekt oddziaływania tej książki na ludzi jest niebywały. Jeżeli spotykasz wokół siebie młodych i trochę starszych przedsiębiorców, to na pytanie jak rozpoczynali swój biznes bardzo często usłyszysz „Przeczytałem książkę Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec i tak mnie zainspirowała, że chciałem zmienić coś w swoim życiu, założyć jakąś firmę, zarabiać pieniądze, zostać rentierem” – i to jest właśnie fenomen tej książki. Merytorycznie za lepszą uważam książkę Harva Ekera, ale bardziej motywująca do działania jest moim zdaniem książka Kiyosakiego. To prawdopodobnie po przeczytaniu Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec będziesz czuł potrzebę działania, zaczniesz poszukiwać kolejnych książek z dziedzin finansowych, dotyczących inwestowania nieruchomości i będziesz przyglądał się przedmiotom, które zamierzasz kupić, żeby ocenić czy wkładają one pieniądze do Twojej kieszeni, czy Cię ich pozbawiają, czy są AKTYWEM czy PASYWEM.

bogaty-polak-biedny-polak-152x200Andrzej Fesnak – Bogaty Polak, biedny Polak. Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej

Książka polskiego autora najprawdopodobniej inspirowana Kiyosakim. Jest to bardzo dobra lektura dla osób, które nigdy wcześniej nie zetknęły się z tematyką finansów osobistych, planowaniem finansowym i inwestycjami. W lekki sposób wprowadza w tajniki wiedzy finansowej i różnic w myśleniu o pieniądzach wśród ludzi bogatych i biednych. Dzięki tej książce zrozumiesz czym jest budżet domowy i z jakimi decyzjami finansowymi będziesz musiał sobie poradzić na różnych etapach swojego życia. Całość publikacji utrzymana jest w polskim klimacie, co jest niewątpliwą zaletą względem książek autorów zza oceanu. Ciekawym elementem publikacji jest wprowadzenie do kalkulatora finansowego. Książka ta jest elementarzem finansów osobistych i warto stale do niej wracać, żeby wyrobić sobie odpowiednie nawyki prowadzące do mądrych decyzji finansowych.

madry_dom_bogaty_domWitold Wrotek – Mądry dom, bogaty dom – inteligencja finansowa w Twoim domu

Mega ciekawa książka, która w 100% dotyczy polskich realiów i naszej strefy klimatycznej. Autor operując na liczbach przedstawia dokładne wyliczenie dotyczące eksploatacji domu i pokazuje w jaki sposób zaoszczędzić konkretne kwoty. Zdecydowanie polecam nie tylko osobom mieszkającym w domach, ale przede wszystkim osobom, które rozważają lub planują budowę domu jednorodzinnego. Dzięki tej publikacji przekonasz się z jakimi kosztami wiąże się budowa domu, jakie materiały budowlane i urządzenia warto przewidzieć już na etapie projektu, a co w Twoim przypadku się nie opłaca. Efektywność energetyczna budynku i urządzeń w nim zainstalowanych zyskuje na znaczeniu ze względu na skokowe rosnące ceny mediów – z tego względu bardzo polecam tę książkę. Dom warto potraktować jak analogię do biznesu na etapie projektowania i rozwoju – daje to ciekawą perspektywę w zakresie finansowego planowania inwestycji.

Podświadomość

potega-podswiadomosci_joseph-murphyimages_product13978-83-7943-000-0Joseph Murphy – Potęga podświadomości

Książka dla jednych „sekciarska” mitologia, dla innych odkrywcza. Ci, którzy wiedzą jaką moc i wpływ na nasze życie ma podświadomośc z pewnością ją docenią, natomiast Ci, którzy jeszcze się o tym nie przekonali, prawdopodobnie zlekceważą tę książkę. Ja polecam tę lekturę w 100%, bo wielokrotnie przekonałem się, że to schematy myślowe, moje nastawienie do życia, świata, siebie, zdrowia i ludzi determinują moją postawę i osiągnięcia w życiu, dlatego programowanie swojej podświadomości jest jedną z najlepszych dla mnie metod osiagania celów. Gorąco polecam. Powyższy tytuł linkuje do wersji papierowej, tutaj link do wersji audio.

 

 

Kreatywność, twórcze myślenie, intuicja

oblicza-umyslu-uczac-sie-kreatywnosci_ken-robinsonimages_product3978-83-929719-1-7Ken Robinson – Oblicza Umysłu. Ucząc się kreatywności

Ken Robinson zasłynął filmikiem na YouTube prezentującym jego „nietpowe” nastawienie do tradycyjnej edukacji, która nie wspiera kreatywności. Film możesz obejrzeć  tutaj >>>

 

 

 

 

 

superintuicja_kurt-tepperweinimages_product29978-83-89375-07-01Kurt Tepperwein – Superintuicja

Człowiek instytucja w zakresie hipnozy i psychosomatyki. Napisał wiele świetnych książek, głównie związanych ze zdrowiem psychicznym, higieną umysłu i wpływie psychiki na nasze zdrowie i życie. Książkę Superintuicja polecam głównie na osobiste zamiłowanie związane z intuicją, którą wykorzystuję bardzo aktywnie w życiu oraz biznesie i co ciekawe niezwykle rzadko ta intuicja mnie zawodzi. Myślenie intuicyjne jest trudne jednoznacznie do wyjaśnienia, jednak w moim życiu, to intuicja ochroniła mnie przed złymi kontrahentami, niekorzystnymi umowami i pozwoliła mi podjąć wiele znakomitych decyzji dotyczacych życia osobistego i biznesowego, dlatego uważam, że niezbędną umiejętnością jest posługiwanie się własną intuicją, która często wykracza poza racjonalne i logiczne ramy postępowania.

 

Prowadzenie firmy, przedsiębiorcza postawa

mit-przedsiebiorczosci-p-iext3695025Michael E. Gerber – Mit przedsiębiorczości

Znakomita lektura, szczególnie dla młodych, zapalonych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w prowadzeniu firmy. Autor bardzo zgrabnie pokazuje cykl życia firmy od etapu samozatrudnienia, do etapu dużej firmy. Znajdziesz tutaj drogowskazy jak rozwijać swoją firmę, żeby „System” biznesowy zarabiał dla Ciebie. Michael posługuje się modelem franczyzy jako przykładem biznesu, który dzięki usystematyzowaniu da się powielać z sukcesem, działając według konkretnych strategii. Lektura zdecydowanie dla wszystkich, którzy chcieliby tworzyć modele franczyzowe, lub rozwinąć firmę tak, żeby działała jak dobrze naoliwiony mechanizm. Ja po tę książkę sięgnąłem już po serii błędów i wpadek, do których trafnie nawiązuje autor i gdybym wcześniej ją przeczytał uniknąłbym wielu rozczarowań….

efekt-motyla-152x200Kamil Cebulski – Efekt Motyla

Kamila chyba nie trzeba przedstawiać. Człowiek okrzyknięty najmłodszym polskim milionerem… Książka mocno nastawiona na umiejętność przedsiębiorczego myślenia, bardzo logiczna, napisana przystępnym językiem z dużą ilością konkretnych przykładów opartych na polskich realiach i wątkach autobiograficznych. Rewelacyjna lektura, dla wszystkich, szczególnie młodych przedsiębiorców.

 

 

myslec-jak-milionerzyKamil Cebulski – Myśleć jak milionerzy

Książka w całości poświęcona temu jak schematy myślowe determinują całe Twoje życie pod względem finansowym i nie tylko… Każdy kto odkrył na własnych doświadczeniach jak nowe myśli mogą wnieść nową jakość do życia, doskonale wie, że schematy myślowe są rzeczą w biznesie niezbędną. Możesz mieć pieniądze, świetnych pracowników, doskonały biznes i masę Klientów, ale jeśli nie będziesz odpowiednio na to wszystko mentalnie przygotowany, to najprawdopodobniej wszystko stracisz, tak jak ludzie, którzy wygrywają miliony na loteriach i zostają bankrutami…

 

 

 

biznes-w-kraju-198x300Kamil Cebulski – Biznes w kraju dziadów

Mocna rzecz, dla ludzi o mocnych nerwach. Książka traktuje o sposobach zabezpieczenia biznesu w Polsce, oraz nafaszerowana jest masą (niestety negatywnych) opowieści o przedsiębiorcach-bankrutach, których zniszczyły polskie urzędy, biurokracja, zaniechania lub błędy. E-book jest przepełniony aspektami prawnymi i ich wpływem na biznes w Polsce. Znajdziesz tu informacje jak zachować się podczas kontroli z urzędu, jaka forma biznesu jest wskazana, jak działają odroczone terminy płatności i masa innych, ciekawych rzeczy. Lektura mim zdaniem w TOP10 lektur, dla każdego przedsiębiorcy – coś co każdy wiedzieć powinien.

 

 

Wpływ społeczny, perswazja, psychologia

wywieranie-wplywu-na-ludzi-teoria-i-praktyka_robert-cialdiniimages_product9978-83-7489-493-7-1Robert Cialdini – Wywieranie wpływu na ludzi, teoria i praktyka

Znakomita książka od lat wykorzystywana przez specjalistów od sprzedaży, marketingu, PR i wpływu społecznego. Jest to absolutne kompendium wiedzy o wywieraniu wpływu na ludzki umysł. Cialdini przedstawia reguły wpływu społecznego, które działają praktycznie zawsze i bardzo trudno im się oprzeć. Cała książka jest przepełniona przykładami z życia, oraz opisami badań psychologicznych potwierdzających skuteczność opisywanych reguł.

 

 

 

 

psychomanipulacje_tomasz-witkowskiimages_product25978-83-920207-6-9Tomasz Witkowski – Psychomanipulacje

Doskonała książka stanowiąca znakomite dopełnienie książki Cialdiniego. Tomasz Witkowski nie tylko pokazuje mechanizmy psychomanipulacji, ale również zwraca uwagę na to jak się przed nimi bronić. Dowiesz się jak manipuluje się na emocjach, na samoocenie, na poczuciu kontroli czy wrodzonych automatyzmach. Gorąco polecam, szczególnie tym, którzy czują się manipulowani i chcieliby się temu przeciwstawić.

 

 

 

 

techniki-wplywu-spolecznego-tom-12-p-iext3774670Dariusz Doliński – Techniki wpływu społecznego

Książka polskiego autora, który przeprowadził mnóstwo własnych badań dotyczących wpływu społecznego, często w naturalnym kontekście, a nie w zakmniętych salach, w których zazwyczaj badacze przeprowadzają eksperymenty na studentach. Książka jest przepełniona niezliczonymi wynikami badań psychologicznych, pokazuje najbardziej skuteczne mechanizmy wpływu społecznego z perspektywy polskich realiów…  

 

 

Zarządzanie i przywództwo

menedzer_skuteczny_cd_image1_252148-jpgPeter F. Drucker – Menadżer skuteczny

Abecadło bycia skutecznym menadżerem napisane w iście amerykańskim stylu. Książka ośmiela przede wszystkim do głębokiej analizy wszystkiego co jest związane z postawą szefa i tym jak wpływa ona na postawy, zachowania i efektywność jego podwładnych. Trudno szukac w tej książce jakichś bardzo wyszukanych metod oddziaływania na współpracowników – są to raczej proste, skuteczne recepty na to jak być lepszym we współpracy. Jeżeli jesteś menadżerem, szefem, prezesem i oczekujesz od swoich podwładnych lepszej skuteczności i zaangażowania, to zwyczajnie najpierw Ty powinieneś stać się dla nich lepszym szefem i kimś, komu będę mieli odwagę powiedzieć „Słuchaj… nawaliłeś” jeżeli faktycznie nawalisz…

 

skoncz-z-okresowa-ocena-pracownikow-jak-firmy-moga-przestac-zastraszac-zaczac-zarzadzac_mimages_product29978-83-7746-092-4Samuel A. Culbert, Lawrence Rout – Skończ z okresową oceną pracowników

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś w korporacji, to pewnie miałeś do czynienia z pewnym żałosnym zwyczajem zwanym oceną pracowniczą, w której szef miał za zadanie ocenić Cię od względem Twojej przydatności do pracy… Zazwyczaj taka ocena jest subiektywną projekcją szefa dotyczącą jakości Twojej pracy, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością… Jeśli naprawdę zalezy Ci na pracownikach i na tym, żeby budować znakomite zespoły w Twojej firmie, to czas zmienić stare, głupie i nieefektywne podejście do pracowników, na takie, które zaowocuje lepszymi rezultatami i większym zadowoleniem pracownika. Dzięki tej książce zrozumiesz jakie mechanizmy w relacjach z pracownikiem i ocenianiu jego postepów są bardzo szkodliwe i rujnują Twój biznes…

ty-tu-dowodzisz-najskuteczniejsze-metody-kierowania-zaloga_michael-d-abrashoffimages_product21978-83-264-3437-2Michael D. Abrashoff – Ty tu dowodzisz

Znakomita książka napisana przez dowódcę okrętu marynarki wojennej USS Benfold. Abrashoff przejmował okręt wraz załogą, która miała jedne z najgorszych wyników w działaniach operacyjnych i ćwiczeniach w całej flocie marynarki wojennej USA. Nowy kapitan totalnie zmienił styl zarządzania, z twardego, wojskowego i dyktatorskiego, na bardziej miękki, nastawiony na relację i zbudowanie niesamowicie efektywnego zespołu, w dodatku zrobił to w armii, w trudnym okresie działań na bliskim wschodzie. Cała książka pokazuje trudną drogę jaką musi przejść dowolna organizacja, w celu zbudowania stabilnego, mocnego, kreatywnego i wydajnego zespołu. Ta książka to niewiarygodnie pasjonująca wędrówka dla wszystkich ludzi mających ambicje stworzenia wielkich, świetnie zarządzanych firm, w których każdy pracownik czuje, że jest niesamowicie ważnym elementem biznesu, w którym każdy pracownik (a w zasadzie współpracownik) czuje się właścicielem i gospodarzem na wspólnym podwórku…

zarzadzanie-w-xxi-wieku-wyzwania_peter-f-druckerimages_product15978-83-61040-84-2Peter F. Drucker – Zarządzanie XXI wieku – wyzwania

Autor przedstawia wyzwania współczesnego zarządzania z perpektywy wielu płaszczyzn życia społeczno-ekonomicznego z którymi przyjdzie nam się mierzyć w XXI wieku. Kompleksowe podejście obejmuje takie zagadnienia jak: rozwój technologii, starzejące się społeczeństwo, spadająca liczba urodzeń i wskaźniki demograficzne, rozwój technologii informacyjnych, zarządzanie sobą i zarządzanie wiedzą w organizacji. Ta publikacja jest zdecydowanie dla osób, które o swojej firmie myślą w perspektywie długofalowej i chcą przygotować się, na czekające ich wyzwania ery informatyzacji i automatyzacji procesów.

 

 

po-pierwsze-zlam-wszelkie-zasady_mt-biznesimages_product3978-83-7746-396-3Marcus Buckingham, Curt Coffman – Po pierwsze: złam wszelkie zasady

Gdyby wszyscy menadżerowie w Polsce czytali takie książki i wprowadzali w czyn to, co autorzy chcą przekazać, to życie pracownika w Polsce byłoby usłane różami. Niestety z różnych względów bardzo modna i powrzechnie stosowana w zarządzaniu jest metoda kija i marchewki, czyli karania, zastraszania i nagradzania pracowników. Autorzy tej publikacji przełamują schemat i pokazują, że można być skutecznym menadżerem stosując alternatywne metody zarządzania. Oczywiście każda metoda poza kijem i marchewką jest metodą trudną do realizacji i wymagającą czasu, ale gra jest warta świeczki…

 

 

wartosci-godnosc-i-wladza-p-iext20693802Marek Kosewski – Wartości, godność i władza

Rewelacyjna książka i tak na dobrą sprawę pionierska jeżeli chodzi o kwestie podmiotowego (godnościowego) traktowania pracowników napisana przez polskiego autora. Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego metoda kija i marchewki jest nieskuteczna, poznasz zjawisko i podłoże psychologiczne anomii pracowniczej (np. okradanie pracodawców przez pracowników), społecznego uzgadniania usprawiedliwień, dysonansu godnościowego, oraz etosu pracowniczego (atmosfery zaangażowania w pracę i czucia się częścią pasjonującego projektu). Dowiesz się dlaczego z pozoru uczciwi ludzie przyjmują łapówki i co o tym decyduje. Książka napisana jest trudnym, akademickim językiem psychologicznym, nie da się jej przeczytać bez dużej koncentracji i ciągłego myślenia o tym do czego odnosi się autor, ale z pewnością warto ją przeczytać…

doktryna-jakosci-rzecz-o-skutecznym-zarzadzaniu_andrzej-jacek-blikleimages_product27978-83-246-3556-6Andrzej Blikle – Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Najlepsza Polska publikacja z zakresu TQM napisana przez praktyka. Total Quality Management (TQM) to filozofia zarządzania jakością zapoczątkowana przez Edwarda Deminga, któremu przypisuję się niesamowitą przemianę Japonii w latach 50-tych ubiegłego stulecia, która słyneła wtedy z z beznadziejnej jakości produktów – wszystko co japońskie kojarzyło się z tandetą. Andrzej Blikle przejął cukiernie od ojca i w oparciu o zasady Deminga stworzył dużą sieć cukierni stosując TQM, a później opisał wszystkie osiągnięcia tego sposobu zarządzania w swojej książce „Doktryna Jakości”. Każdy kto sięgnie po tę książkę zanim zacznie zatrudniać pierwszych pracowników ma realną szansę zbudować naprawdę świetnie prosperującą firmę – ale nie będzie to wcale droga łatwa…

 

Networking

praktyczny-poradnik-networkingu-zbuduj-siec-trwalych-kontaktow-biznesowych_grzegorzimages_product25978-83-246-3854-3Grzegorz Turniak i Witold Antosiewicz – Praktyczny poradnik networkingu

Bardzo praktyczna i oparta na polskich realiach książka na temat budowania sieci trwałych kontaktów biznesowych. Dowiesz się z niej czym jest networking, jak się do niego przygotować, w jaki sposób rozmawiać, ile wspólnego ma networking z umiejętnościami sprzedażowymi, jak odróznić mocne i słabe kontakty, gdzie oraz w jaki sposób nawiązywać relacje biznesowe. Sieć kontaktów jest jedną z kluczowych rzeczy potrzebnych w biznesie i życiu osobistym, dlatego warto wiedzieć jak przełamać lody i nawiązać pierwszy kontakt.

 

 

 

Prezentacja, autoprezentacja

steve-jobs-sztuka-prezentacji_carmine-galloimages_product9978-83-240-1640-2Gallo Carmine – Steve Jobs: Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością

Chyba każdy kto kojarzy Steva Jobsa pamięta jak ten niepozorny facet w sweterku potrafił przyciagać uwagę publiczności podczas kolejnych premier hitowych produktów Apple. Dzięki tej książce poznasz sekrety które pozwolą Ci zaplanować naprawdę imponującą prezentację, porywającą widzów. Mowa ciała, emisja głosu, dostarczanie widzom emocji w odpowiednio zaplanowanych dawkach, wiedza, improwizacja i odpowiednie rekwizyty to klucz do sukcesu większości prezentacji. Oczywiście nie bez znaczenia jest osobowość, charyzma i inteligencja, natomiast przygotowanie od strony „technicznej” jest równie istotne…

 

Ludzie sukcesu, milionerzy, biznesmeni

sekrety_amerykanskich_milionerowThomas J. Stanley William D. Danko – Sekrety amerykańskich milionerów czyli krezusi z sąsiedztwa

Książka wyposażona w największe działo – fakty. Zawiera mnóstwo statystyk, które obrazują prawdziwe zachowania, prawdziwych amerykańskich milionerów w sytuacjach dotyczących pieniędzy. To właśnie różnice mentalne w podejściu do pieniędzy decydują o tym, czy będziemy w życiu bogaci, czy biedni. Książka jest bardzo prawdziwa i znakomicie motywuje, czyta się ją lekko i przyjemnie. Naprawdę dowiesz się co bogaci robią inaczej i będziesz mógł to zastosować w swoim życiu od zaraz…

 

 

cytaty-ludzi-sukcesu-152x200Krzysztof Trybulski – Cytaty ludzi sukcesu

Darmowa publikacja z cytatami ludzi sukcesu, które mogą być mottem książek, publikacji, szkoleń, warsztatów, materiałów biznesowych lub po prostu codzienną dawką motywacji dla Ciebie i bliskich Ci osób. Warto przeczytać, żeby dowiedzieć się, co siedziało i siedzi w głowach ludzi odnoszących największe sukcesy na świecie.

 

 

Relacje gospodarcze między podmiotami

jak_krascKazimierz Turaliński – Jak Kraść? Podręcznik złodzieja

Najlepsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałem o relacjach między podmiotami zarówno na styku biznesu z biznesem jak i biznesu z polityką. Potężna dawka aspektów prawnych dotyczących funkcjonowania podmiotów, mechanizmów wyłudzeń i oszustw, metod jakimi posługuje się współczesna mafia w białych kołnierzykach. Absolutnie każdy przedsiębiorca powinien przeczytać tę książkę, żeby potrafił zauważyć kiedy współpraca ma szansę powodzenia, a kiedy może być tylko próbą oszustwa. Nie jestem w stanie w kilku zdaniach opisać wartości merytorycznej tej książki, bo tego się po prostu nie da opowiedzieć, to trzeba przeczytać… Nie bez przesady książka ta określana jest mianem „wiedzy, za którą gangsterzy Pruszkowa i Wołomina płacili krocie i unikali wyroków”. Żeby zrozumieć jak nie dać się okraść, trzeba najpierw zrozumieć jakie mechanizmy oszustw i nadużyć są nagminnie wykorzystywane.

Tutaj możesz pisać ze mną przez Facebook >>>
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.