Cześć – jestem Ernest. Jestem młodym (około 30-sto letnim) przedsiębiorcą. Moją pasją jest wszystko co wiąże się z przedsiębiorczością, rozwojem osobistym i edukacją dzieci w zakresie przedsiębiorczych umiejętności.

Obecnie prowadzę firmę wielobranżową, zajmuję się  szkoleniami w zakresie sprzedaży i umiejętności miękkich. Pracuję również nad innymi projektami biznesowymi i niekomercyjnymi o których z pewnością przeczytasz i usłyszysz.

Z wykształcenia jestem Psychologiem i Trenerem Umiejętności Psychospołecznych.

Zanim założyłem swoją pierwszą firmę (choć to za dużo powiedziane, bo była to jednoosobowa działalność gospodarcza) przez kilka lat pracowałem w różnych branżach najpierw na stanowiskach technicznych, a następnie na stanowiskach związanych ze sprzedażą, szkoleniami i zarządzaniem zespołami sprzedażowymi.

Pracowałem zarówno dla korporacji jak i mniejszych firm.

Dziś w pełni samodzielnie rozwijam swoje przedsięwzięcia, ogromnie dużo się uczę i ciągle ciężko pracuję, żeby osiągać kolejne stawiane sobie cele.

Zanim odkryłem swoją pasje i frajdę z budowania własnych przedsięwzięć oraz realizacji stawianych sobie celów byłem zwykłym człowiekiem, prawdopodobnie takim jak…TY.

Przeszedłem drogę od etatu do własnej firmy, odniosłem wiele sukcesów i masę razy się potknąłem, po to żeby znów nabrać równowagi i dystansu do wielu spraw, oraz być bardziej skutecznym w tym co robię.

Założyłem tego Bloga po to, żebyś również Ty wypracował sobie nawyki przedsiębiorczego myślenia, żebyś nauczył tego swoje dzieci, wnuki i prawnuki.

Przedsiębiorczość to niezależność, kreatywność, panowanie nad własnym życiem, panowanie nad finansami, umiejętność autoprezentacji, pozytywne myślenie, dostrzeganie szans, budowanie trwałych związków z ludźmi, umiejętność komunikowania się, zawierania znajomości i kontaktów.

Przedsiębiorcza postawa to stawianie sobie celów i ich realizacja, stałe dążenie do maksymalnej produktywności, odwaga i chęć do ciągłego doskonalenia.

Przedsiębiorczość to umiejętność rozwijania własnych przedsięwzięć, budowania dochodowych biznesów, rekrutowania i zatrudniania wartościowych pracowników, delegowania zadań, zarządzania pracownikami, prezentowania własnej firmy, reklamowania, negocjacji i sprzedaży.

Tego nie uczą w szkole – możesz tego nie potrafić. Możesz nie wiedzieć jak uczyć przedsiębiorczości swoje dzieci, możesz nie wiedzieć jak zbudować własny dochodowy biznes, jak go rozwinąć, zatrudnić wartościowych ludzi, kiedy ich zwalniać, jak zwiększać sprzedaż i budować markę.

 WŁAŚNIE DLATEGO POWSTAŁ TEN BLOG!

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeśli kiedykolwiek stawiałeś przed sobą pytania:

 • Jak mogę awansować i zarabiać więcej?
 • Jak przejść z etatu na własny, dochodowy biznes?
 • Jak zatrudniać wartościowych ludzi i budować skuteczne zespoły?
 • Jak stawiać i osiągać założone cele?
 • Jak być w życiu bardziej skutecznym, samodzielnym i produktywnym?
 • Jak nabrać pewności siebie?
 • Jak generować kreatywne pomysły na których mogę zarabiać?
 • Co mogę zrobić, żeby chętnie uczyć się nowych rzeczy?
 • Jak mogę lepiej panować nad swoimi finansami i podejmować skuteczne decyzje finansowe?
 • Jak zabezpieczyć przyszłość swoją i swojej rodziny?
 • Jak mogę nauczyć tego wszystkiego swoje dzieci lub wnuki?

to ten blog jest dla Ciebie. Umiejętność stawiania sobie pytań świadczy o tym, że należysz do tej nielicznej grupy ludzi, która jest otwarta na zmiany i gotowa wziąć swój los we własne ręce, żeby zacząć żyć bardziej świadomie, skutecznie i dostatnio.

Wiem z doświadczenia, że nic tak nie przemawia do wyobraźni jak prawdziwe historie prawdziwych ludzi, którzy będąc w miejscu w którym Ty prawdopodobnie teraz jesteś, rozpoczęli swoją ekscytującą wędrówkę do upragnionego celu. Chcę dzielić się z Tobą swoimi doświadczeniami i zachęcić do tego innych przedsiębiorców odnoszących sukcesy.

Dlaczego to robię?

Możesz zastanawiać się po co piszę tego bloga i postanowiłem zaangażować swój czas. Powodów jest kilka:

 • Mało kto w Polsce stara się szerzyć przedsiębiorczą wiedzę w przystępny sposób, pokazując jednocześnie sposoby realizacji własnych pomysłów na biznes od fazy planowania
 • Mało kto w Polsce tworzy swoje przedsięwzięcia równolegle dzieląc się wiedzą bez względu na rezultaty. Spotykasz zapewne mnóstwo ludzi, chwalących się swoimi sukcesami, a czy spotykasz takich, którzy pokazują od A do Z, że są w stanie budować kolejne przedsięwzięcia zaczynając od 0?
 • Bardzo mało rodziców stawia świadomie na przedsiębiorczą edukację swoich dzieci, a szkoły publiczne nie uczą jak odnaleźć się w dzisiejszym i prawdopodobnie przyszłym świecie, bo nie nadążają za zmianami i nie skupiają się na kompetencjach, które w życiu są moim zdaniem kluczowe.
 • Wciąż w Polsce mamy do czynienia z niezrozumieniem czym jest przedsiębiorczość, kim jest osoba posiadająca przedsiębiorcze cechy i dlaczego jest to tak ważne w życiu. Chcę ostatecznie złamać wszelkie negatywne, nieprawdziwe i krzywdzące stereotypy na temat przedsiębiorców.
 • Wielu ludzi ma bardzo duże braki w obszarach umiejętności miękkich, które nabierają dziś szczególnego znaczenia,
 • Wiem, że wszystko co w życiu daję innym ludziom wraca do mnie z jeszcze większą mocą, dlatego staram się dawać jak najwięcej w miarę swoich możliwości.

Wierzę, że w ten symboliczny sposób jestem w stanie przekazać Tobie ogrom wartościowych informacji, które mam nadzieję wykorzystasz w drodze do budowania własnej wolności i niezależności. Jestem pewien, że Ty również kiedyś podzielisz się swoimi osiągnięciami i w ten sposób małymi krokami możemy kreować otaczający nas świat.

DO DZIEŁA!

Tutaj znajduje się Polityka Prywatności serwisu.

Dodaj komentarz

avatar