//Odchudzasz się i jeszcze Ci za to płacą!

Odchudzasz się i jeszcze Ci za to płacą!

chudnąćPewna amerykańska firma badawcza podjęła się ciekawego wyzwania. W ramach kampanii przeciw otyłości amerykanie przeprowadzają w Polsce bardzo nietypowy eksperyment, który jest pilotażem na skalę światową. Płacą realne pieniądze za to, że ochotnicy chudną… Jak to możliwe?

 

Cała sprawa jest bardziej prosta niż się wydaje. Jeśli uważasz, że nosisz jakieś nadprogramowe kilogramy wystarczy, że zgłosisz się do siedziby firmy w Bielanach Wrocławskich i przejdziesz procedurę kwalifikacyjną. Jeśli menadżerowie firmy uznają, że jesteś osobą idealnie pasującą do ich projektu badawczego, przeprowadzają krótki instruktaż dotyczący ich opatentowanej, amerykańskiej metody odchudzania i… zaczynasz procedurę odchudzania. Po około 30 dniach, otrzymujesz już pierwsze wynagrodzenie w wysokości około 1600zł i tak co miesiąc… Chudniesz i zarabiasz jednocześnie!

Na czym to wszystko polega?

Firma zbudowała specjalną halę, która przypomina olbrzymi magazyn i opracowała specjalne metody poruszania się w nim, które skutecznie pomagają schudnąć, utrzymać znakomitą kondycję i witalność. Zadaniem osoby odchudzającej się jest piesza wędrówka po zakamarkach magazynu w celu jak najszybszego odnalezienia i przetransportowania niewielkich ładunków w postaci paczek. Cały proces wspiera system informatyczny, który tak optymalizuje trasy, żeby odchudzający nie tracił motywacji i stale poszukiwał paczek. Wysiłek jest optymalnie rozłożony w czasie 10 godzin, co pozwala na limitowanie ilości kilometrów, które pokonuje piechur, do około 25-40km dziennie, zapobiegając przetrenowaniu.

Amerykańscy specjaliści już dawno temu zauważyli, że najtrudniejszym elementem w odchudzaniu jest utrzymanie stałego poziomu motywacji wśród osób pragnących zgubić nadbagaż. Przez lata opracowano odpowiednie metody angażujące otyłych, jednak nie przynosiły one zamierzonych rezultatów w postaci długotrwałej motywacji. Zupełnie przypadkowo okazało się, że najlepszą metodą jest zaprogramowanie umysłu otyłego na CEL w postaci odchudzania, a następnie fizyczne odwrócenie jego uwagi i przekierowanie jej w zupełnie inną stronę. Tak powstał pomysł wprowadzenia elementu odwracającego uwagę w postaci niewielkich paczek w magazynie. Dzięki tej przełomowej metodzie otyły zapomina o tym, ze się odchudza, jest tak skupiony na szybkim dotarciu do paczek i transporcie ich w wyznaczone miejsce, że zupełnie nie zmaga się z psychologicznym ciężarem jakim było zmuszenie się do odchudzania. Komfort psychiczny pacjentów jest wysoki jak nigdy dotąd.

W toku dalszych badań, specjaliści zauważyli, że jedne osoby chudną szybciej niż inne i postanowili poszukać przyczyn tego zjawiska. Okazało się, że tę samą ilość paczek różne osoby przenoszą w różnym czasie. Osoby, które robią to wolniej, również wolniej chudną. Postanowiono zatem wykorzystać wzorce zachowań osób, które chudną najszybciej i zmodyfikowano system informatyczny w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystywał możliwości fizyczne piechurów. Oczywiście mimo odwrócenia uwagi od chudnięcia i nadzoru systemu nad całym procesem, część osób nie ćwiczyła na 100% możliwości swojego organizmu, zatem wprowadzono dodatkowe motywatory w postaci wiadomości tekstowych zachęcających piechurów do bardziej wydajnych ćwiczeń, i apeli w porze obiadowej ze szczególnym ukierunkowaniem na brawa i pochwały dla wymiataczy osiągających procentowo najlepsze wyniki.

System informatyczny czuwa również nad tym, żeby w miarę utraty wagi i poprawy kondycji fizycznej piechurom przybywało zadań, dzięki temu możliwe są stałe postępy. Brak uwzględnienia indywidualnych osiągnięć i zwiększania wydajności mógłby spowodować drastyczny spadek motywacji do wykonywania ćwiczeń, co nieuchronnie prowadziłoby do powstawania „efektu jojo”.

System jest tak dopracowany, że otyli ćwiczą i chudną nawet w nocy, podczas gdy większość pasibrzuchów śpi po obfitej kolacji. Również czas na regenerację jest doskonale wyliczony i wynika z wieloletnich analiz. Ćwiczenia odbywają się tylko 4 dni w tygodniu, w cyklach po 10 godzin, pozostałe dni służą regeneracji organizmu.

Co najważniejsze, metoda naprawdę działa. Pierwsze osoby opuściły siedzibę amerykańskiego giganta już po miesiącu potwierdzając, że otrzymali wynagrodzenie za swoje wyniki. Rzesza byłych już „kwadransowych grubasów” zgodnie potwierdza, że system ćwiczeń i nadzoru nad ćwiczącymi dopracowany jest do perfekcji i nie ma możliwości nawet chwilowej dekoncentracji. Wśród byłych grubasów, są również osoby, które odzwyczaiły się od palenia papierosów, ponieważ byli tak zajęci ćwiczeniem, że nie mieli czasu zapalić… Jak dużo grupa osób uporała się z paleniem papierosów, trudno jednoznacznie powiedzieć, ale całkiem prawdopodobne jest, że na ten efekt uboczny odchudzania może liczyć całkiem duża ilość osób zakwalifikowanych do projektu.

Jeśli efekty będą tak spektakularne jak do tej pory, to całkiem prawdopodobne, że amerykanie wyleczą z otyłości kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków, każdego roku.

Mają rozmach…

A teraz na poważnie…

Jak się domyślasz powyższy tekst jest pewną parodią pracy w firmie Amazon o której informują w ostatnim czasie polskie media. Bardzo wiele osób skarży się i narzeka na pracę w firmie Amazon, nie chcę roztrząsać tego tematu, uważam, że każdy jest autonomiczną jednostką i podejmuje własne decyzje. Na jedną rzecz chciałbym jednak zwrócić uwagę z przedsiębiorczego punktu widzenia.

Absolutnie nie jest ważne gdzie pracujesz i jaką masz pracę, ważne jest to czy przybliża Cię ona do Twojego celu!

 

Jeżeli zarabiasz 1600zł miesięcznie, siedząc w biurze przy komputerze i jesteś osobą otyłą, a Twoim aktualnym i (załóżmy) jedynym celem jest schudnąć, zacząć zdrowo wyglądać i znaleźć partnera/partnerkę na dalszą drogę życia, to całkiem prawdopodobne, że praca w Amazon jest dla Ciebie w tym momencie idealna (o ile zatrudniają otyłych).

Posłużyłem się parodią faktów, żeby pokazać Ci co moim zdaniem jest w życiu ważne z punktu widzenia rozwoju osobistego. Ważny jest w życiu cel, a nawet cele. Życie jest jak maraton, nie jest istotne kto prowadzi na początku biegu (np. zarabia najwięcej pieniędzy), ale istotne jest umiejętne rozłożenie sił, żeby krok po kroku zbliżać się do osiągnięcia celu.

Jeśli dziś masz pracę lub prowadzisz biznes, który nic nie wnosi w kwestii realizacji Twoich celów, to może czas coś przemyśleć…

Jeśli dziś masz pracę lub biznes, który nie przynosi Ci satysfakcji, nie jest Twoim celem, ale pozwala Ci godnie zarabiać, to może czas pomyśleć, jak wykorzystać te pieniądze, żeby przybliżyć się do swoich celów…

Jeśli dziś masz pracę lub biznes, który od zawsze był Twoim celem, przynosi Ci satysfakcje i jest spełnieniem Twoim marzeń, to może warto pomyśleć o nowych celach…

To co zrobisz, zależy tylko od Ciebie.

Ps.: Jeśli uważasz, że moja parodia jest zabawna i chcesz poprawić komuś humor, to śmiało przekaż link do tego bloga swoim znajomym, niech też dobrze się bawią.

By | 2016-12-09T16:06:58+00:00 Grudzień 10th, 2014|Rozwój Osobisty, Umiejętności, Nawyki|0 Comments

About the Author:

Cześć, jestem Ernest. Jestem przedsiębiorcą. Dzięki wytrwałej pracy i pasji ciągłego uczenia w kilka lat od zera zbudowałem życie o jakim marzyłem. Dziś mieszkam na ciepłej wyspie i chcę Ci pokazać, że Ty również możesz budować swoje życie na własnych zasadach. Na tym blogu będę Cię inspirował, motywował i uczył jak stawiać pierwsze kroki w e-biznesie, jak osiągać cele i jak zdobyć kompetencje, które pozwolą Ci żyć i pracować w dowolnym miejscu na świecie.
Tutaj możesz pisać ze mną przez Facebook >>>
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.